Монтаж полікарбонату

(Інструкція з різання, укладанні і кріпленню)

У нас Ви маєте можливість:

  • придбати готові комплекти теплиць або навісів
  • придбати комплектуючі: полікарбонат, каркаси теплиць
  • замовити теплиці або навіси під ключ

Різка полікарбонату

Різка листів стільникового полікарбонату проводиться за допомогою дискової пили або іншого відповідного ріжучого обладнання, в тому числі ручного, у якого стандартні зуби утворюють кут, близький до 30º. Тирса, які утворюються в процесі різання, видаляються струменем стисненого повітря або будь-яким іншим доступним чином. Торці залишився листа закриваються клейкою стрічкою від проникнення пилу.

Захисна плівка

Листи стільникового полікарбонату маркуються захисною плівкою різних кольорів. Плівка з логотипом компанії, що проводить застосовується для маркування зовнішньої сторони аркуша, що має захист від ультрафіолету. При монтажі слід ретельно дотримуватися вказівки укладання листів цією стороною догори. В іншому випадку, лист може піддатися дуже швидкого руйнування, а рекламація прийнята не буде. 
Одноколірна (зазвичай, прозора або сіра) плівка без написів застосовується для маркування внутрішньої сторони аркуша.
При вигині плит з нагріванням (метод термоформінгу) слід попередньо видалити захисну плівку.

правила монтажа поликарбонатаправила монтажа поликарбоната

Слід взяти до уваги, що тривалий вплив прямих сонячних променів на захисну плівку руйнує поліетилен і створює труднощі при її знятті. Зовнішня сторона панелі захищена плівкою з логотипом компанії.

Після монтажу обов'язково видалити захисну плівку!!!

Свердління поликарбонату

резка поликарбоната

Для свердління використовуються стандартні гострі металеві свердла. Свердління проводиться між ребрами жорсткості. Отвір має бути віддалене від краю панелі на відстань не менше 40мм. 

Характеристики свердел:

1. Кут заточки: 30 градусів
2. Кут свердління: 90 - 118 градусів
3. Швидкість різання: 10 - 40 м/хв
4. Швидкість подачі: 0.2 - 0,5 мм/об.

Проектування каркаса конструкції під стільниковий полікарбонат

При влаштуванні покриття із стільникового полікарбонату необхідно врахувати:

1. стандартні розміри листів полікарбонату і їх економічний розкрій
2. вплив вітрових і снігових навантажень
3. термічне розширення панелей
4. допустимі радіуси вигину панелей для аркових конструкцій
5. необхідність комплектації панелей монтажними елементами (з'єднувальні і торцеві профілі, самоклеючі стрічки, саморізи, термошайби)

Стандартна ширина панелей листового пластику - 2100мм. Ребра жорсткості розташовані по довжині панелі. Краї панелей по їх довгій стороні повинні розташовуватися на несучих опорах каркаса. Тому поздовжні опори встановлюються з кроком 1050мм або 700мм (+ зазор на відстань між панелями). Для з'єднання панелей між собою з одночасним кріпленням їх до поздовжніх опор каркаса необхідно використовувати спеціальні сполучні профілі. До поперечної обрешітки панелі слід кріпити саморізами, забезпечені Термошайби.

изгиб поликарбоната


Правильний вибір кроку поздовжніх опор і поперечної обрешітки - найважливіша умова надійності конструкції із стільникового полікарбонату.

Нейтралізація термічного розширення

При зміні температури навколишнього середовища панелі стільникового полікарбонату схильні до температурної деформації. Розрахувати і врахувати при проектуванні і складання конструкцій ступінь зміни лінійних розмірів монтованих листів зовсім нескладно, але абсолютно необхідно, щоб в змонтованому вигляді панелі могли стискатися-розширюватися на необхідну їм величину без нанесення будь-якої шкоди вашій конструкції. 

Зміна довжини (ширини) листа обчислюється за формулою: ΔL = L х ΔТ х а,

де L - довжина (ширина) панелі (м)
ΔТ - зміна температури (°С)
а = 0,065мм/ °См - коефіцієнт лінійного температурного розширення стільникового полікарбонату.

Наприклад, при сезонному зміні температур від -40 до + 40С кожен метр панелі буде зазнавати змін на ΔL = 1 x 80 x 0,065 = 5,2мм.

При цьому слід врахувати, що кольорові панелі нагріваються на 10-15С більше, ніж прозорі і білі.

ΔL для панелей «бронза» може досягати 6 мм на кожен метр їх довжини і ширини.
У районах з менш суворими кліматичними умовами зміна лінійних розмірів листів буде істотно нижче.

Необхідно залишати термічні зазори при з'єднанні і кріпленні панелей між собою в площині, а також в кутових і конькових з'єднаннях, використовуючи для монтажу спеціальні сполучні, кутові і конькові профілі.

При точковому кріпленні панелей до каркасу конструкції необхідно використовувати саморізи, зі спеціальними шайбами, а отвори в панелях необхідно робити трохи більше (див. «Точкове кріплення панелей»).

Не можна!  
Монтувати конструкції на вулиці без урахування термічної деформації панелей стільникового полікарбонату, це може привести до їх викривлення влітку і пошкодження аж до розриву взимку.

Орієнтація панелей стільникового полікарбонату при проектуванні і монтажі

Внутрішні ребра жорсткості розташовані в стільниковий полікарбонат по довжині. Панель у вашій конструкції повинна бути орієнтована таким чином, щоб утворюється всередині неї конденсат міг стікати по внутрішніх каналах панелі і виводитися назовні.

поликарбонат Никамакс

При влаштуванні вертикального скління ребра жорсткості панелей повинні розташовуватися вертикально, а в похилому конструкції - уздовж скату.
У арочної конструкції ребра повинні йти по дузі.

Ці умови необхідно дотримуватися при проектуванні, розрахунку кількості панелей, їх розкрої і, звичайно, при монтажі.

Не можна!

  • згинати панелі стільникового полікарбонату по радіусу менше, ніж зазначений виробником мінімальний радіус вигину для панелі обраної вами товщини структури
  • порушувати правила орієнтації панелей

запрещенное в поликарбонате


Для монтажу стільникового полікарбонату використовуються нероз'ємні або роз'ємні прозорі і кольорові полікарбонатні профілі.

Монтаж за допомогою нероз'ємних профілів «НР»

Монтаж с помощью неразъемных профилей «НР»

Панелі шириною 700мм, 1050мм, 2100мм вставляються в пази «HP» профілів, (4-6мм, 8мм, 10мм і 16мм), відповідних товщині стільникового полікарбонату. Кріплення профілю до поздовжніх опор каркаса здійснюється за допомогою саморізів з кроком 300мм.

«HP» профілі не забезпечують надійного закріплення панелі в профілі і надійної герметизації стику. Рекомендується застосовувати їх тільки для закладення країв панелей вертикальних конструкцій при відсутності високих навантажень.

 

8

 

 

9

Монтаж за допомогою рознімних полікарбонатних профілів «HCP»

 



Профіль «НСР» (6-10 і 16мм) складається з двох частин: нижньої - «бази» і верхньої - замикалася «кришки». Профіль забезпечує як надійну герметизацію стику, так і високе зусилля затиску панелей, що дозволяє обійтися без додаткових кріпильних елементів.

Профілі «HCP» дозволяють кріпити полікарбонатні панелі під кутом один до одного за умови, що цей кут не менше 145 - 150 градусів.

10

1. Просвердлити в «базі» отвори діаметром трохи більше діаметра шурупа з кроком 300мм.
2. Прикріпити саморізами «базу» до поздовжньої опорі каркаса і з обох її сторін укласти панелі, залишаючи «термічний зазор» 3-5мм.
3. Замкнути «кришку» профілю по всій довжині за допомогою гумової киянки.
4. Торець профілю рекомендується закрити спеціальною заглушкою.

11

Сполучення панелей

12

«Крила» конькового «RP» полікарбонатного профілю мають потужний захоплення - 40мм - достатній для надійного з'єднання панелей і їх термічного розширення. При використанні інших профілів переконайтеся в тому, що вони відповідають даним умовам монтажу.

Герметизація торців

13

Необхідно правильно закрити торці панелей. При вертикальному і похилому положенні панелей верхні торці герметично закривають суцільний алюмінієвої самоклеїться «гермолента», а нижні - перфорованої стрічкою «перфолента», що перешкоджає проникненню пилу і забезпечує стік конденсату.

В арочних конструкціях необхідно обидва торця закрити перфорованої стрічкою.
Торці панелей захищені «гермолентою» і «перфострічкою», закриваються торцевих «UP» профілем.

Не можна!
Залишати торці стільникового полікарбонату відкритими;
Заклеювати торці звичайним скотчем;
Герметично закривати нижні торці панелей.

Торцеві профілі різної товщини «UP»

Для запобігання панелей від забруднення в процесі експлуатації і захисту «гермоленти» і «перфострічки» застосовуються торцеві полікарбонатні «UP» профілі, що забезпечують вентиляцію і дренаж панелей.
Вони естетичні, зручні і надійні.

14

 

15

Для забезпечення стоку конденсату необхідно просвердлити в торцевому «UP» профілі кілька отворів.

Відведення води, що потрапляє всередину покриття в місцях стику панелей, проводиться по жолобках, передбачених у базовому сполучному профілі. З них вода потрапляє в торцевій профіль, і за межі конструкції. Однак в період з перемінним заморожуванням і розморожуванням в водовідвідних жолобках може утворюватися лід, що робить можливими незначні протікання талої води. З причини вище викладеного не рекомендується використовувати звичайний полікарбонатний профіль в покриттях над опалювальними приміщеннями.

Там, де протікання категорично неприпустимі, слід застосовувати алюмінієвий профіль з гумовим ущільненням

Точкове кріплення панелей

16

 

Для точкового кріплення стільникового полікарбонату використовуються саморізи і спеціальні термошайби.

Термошайба складається з власне пластикової шайби з ніжкою (її висота відповідає товщині панелі), ущільнювальної шайби і замикалася кришки.

Термошайбы обеспечат надежное и герметичное крепление панели, а также устранят «мостики холода», создающиеся саморезами. Кроме того, ножка термошайбы упирающаяся в каркас конструкции, предотвратит смятие панели.

Також усунуть «містки холоду», що створюються саморізами. Крім того, ніжка термошайби впирається в каркас конструкції, запобіжить зминання панелі. Для компенсації термічного розширення отвори в панелі повинні бути на 2-3мм більше діаметра ніжки термошайби, а при великій протяжності панелі - витягнутими в довжину. Рекомендований крок точкового кріплення - 300-700мм.

Не можна!
1. Жорстко кріпити панелі;
2. Використовувати для кріплення панелей цвяхи, заклепки, невідповідні шайби;
3. Перетягувати саморізи.

Пил.
Для захисту від проникнення пилу і комах всередину панелі пропонується використовувати герметизируючу (для верхнього краю панелі) і перфоровану (для нижнього) самоклеючі стрічки.

Герметизуюча стрічка оберігає панель від попадання всередину неї води бруду тощо.
Перфорована стрічка обмежує проникнення пилу в нижній торець панелі, не заважаючи при цьому видаленню конденсується в панелі вологи.
Важливо пам'ятати, що стрічка має потребу в захисті від впливу навколишнього середовища, тому необхідно закривати торці гнутим металевим листом або спеціальними профілями (алюмінієві і полікарбонатні торцеві профілю).

Очищення листів від забруднення

Термін експлуатації листів стільникового полікарбонату можна продовжити, якщо дотримуватися наступних рекомендацій при їх очищенні від забруднень:

1. Використання при митті м'яку щітку (ганчірку) і теплу мильну воду. Змити мило проточною водою і витерти, щоб не залишалися плями.
2. Рекомендоване засіб для чищення для видалення сильних забруднень - ізопропіловий спирт, високоякісний Уайт-спірит, який не містить ароматичних сполук.
Не користуватися ножем або іншими гострими предметами!

Подивитися ціни і замовити

Напишіть ваше питання або коментар...

Олександр
Доброго дня. Маю проблему. Перекрив терасу листами 3м*1,05м - 6 шт. Врахував,верх/низ, встановив 5 профільних з'єднувачів, встановив профілі закінчення, закріпив на спеціальні шайби для полікарбонату.
Пару днів все було добре, на наступний день після дощу появився гулящий звук "тріскання", (таке враження що на нього постійно щось падає) і немає жодної послідовності.
Я так підозрюю що не врахував термічне розширення на з'єднанні ( стикував прижимаючи по максимуму)
Підкажіть який вихід з даної проблеми ?
Заздалегідь дякую !

3
GTConcept
Добрий день. Коефіцієнт лінійного термічного розширення полікарбонату - 6,5/7,2х10-5 1/К, т.е. за зміни температури на 1оС кожен лінійний метр листа зменшується чи збільшується у всіх напрямах на 0,065 0,072 мм. Для того що не було трісканень, необхідно дотримуватися правил монтажа. Більш детальна інформація щодо кріплення листів у матеріалі вище.
2
Ігор
Роблю дашок над вікном прямий по довжині та чуть заокруглений до переду. Довжина 2,70 на ширину 1 м. Маю лист 3 х1м сотового полікарбонату 8мм з ребрами по довжині. Чи можна його так і цілим кріпити? Чи потрібно різати кусками і стикувати, щоб ставити ребрами від стіни до переду(низу)?
3
GTConcept
Доброго дня. Звертаємо Вашу увагу, що стільники в листі повинні бути направлені вертикально, для стікання конденсату всередині панелей полікарбонату. Також захист від УФ випромінювання на листах стільникового полікарбонату знаходиться тільки з одного боку.
3
Сергей
Добрый день, возможно ли стыковать сотовый поликарбонат по краю с выходами сот? то есть по вертикали, если листы укладывать правильно, соты - вертикально. Нужно накрыть узкий навес входа в подвал длиной порядка 6,5 м, шириной 1.5м. длина листа = 4м.
3
GT Concept
Добрий день. Можна, профіль досить щільно прилягає до полікарбонату
3
Viktor
Доброго дня. Цікавить встановити дах з монолітного полікарбонату на балкон, 6-8 мм. Є готовий металевий каркас, який не потрібно міняти. Площа приблизно 420х150 см, висота над балконом 380 см, під нахилом. Знаходжусь біля Львівської площі. Якщо треба, поміряю точніше і скину фото. 1) чи ви за це візьметесь? 2) скільки це буде коштувати?

3
GTConcept
Доброго дня. На жаль зараз ми не робимо монтажних робіт окрім встановлення теплиць, але можемо Вам когось порадити з наших партнерів. Зателефонуйте нам і ми спробуємо допомогти з вирішенням цього питання.
5

1000 Залишилось символів


X

Right Click

No right click