Вимоги по експлуатації полікарбонату

Транспортування

  1. Не допускайте прогинання панелей під час підйому і переміщення.
  2. Не допускайте зісковзування і падіння панелей з підйомника.
  3. Мотузки й кабелі, які використовуються для обв'язки вантажу, не повинні порушувати цілісність упаковки листів.
  4. При опусканні листів підйомником необхідно підтримувати їх звисаючі кінці і не допускати контакту з підлогою.

Зберігання

  1. За технічними характеристиками стільниковий полікарбонат не допускає підвищеної вологості приміщень. Щоб уникнути відхилення форми потрібна температура близько 0-25С і рівний піддон.
  2. При відсутності піддону краю аркушів не повинні звисати.
  3. Під впливом сонячного проміння може змінитися фарбування, тому воно не допустимо. Атмосферні впливу також можуть пошкодити покриття.
  4. Верхній шар лаку є УФ-захистом. Тому він повинен бути вгорі.
  5. Висока адгезія неприпустима для використання плівки ПВХ.
  6. Механічний вплив може пошкодити полікарбонат.

Захисні покриття листів

Не залежно від щільності поверхню полікарбонатних листів захищається найтоншої плівкою. Вона має клейову основу.

Потім видаляти рекомендується в незапиленому приміщенні перед початком монтажу. Якість стільникового полікарбонату може змінитися при попаданні пилу в пори. Для уникнення цього використовується двостороння захист. Захисна плівка оберігає полікарбонат від старіння. Її також не рекомендується знімати під час свердління отворів, обробці надання форми різанням. Безпосередньо при проведенні монтажу плівка замінюється герметичним покриттям

Монтаж

Орієнтація панелі при установці

Всі оздоблювальні матеріали з полікарбонату мають властивість самоочищення. Водоочищення стільникового полікарбонату виконується за рахунок каналів. Тому дуже важливо вибрати їх напрямок. При вигинах канали повторюють його напрямок. При наявності ската вода стікає уздовж відповідної лінії.

Плоскі дахи

У будівництві стільниковий полікарбонат відноситься до самоочисним покрівель. Тому в конструкціях використовується ухил близько 5 градусів. За рахунок низької адгезії сніг і вода прекрасно видаляються з даху. Очищення гарантує прекрасний зовнішній вигляд.
При цьому правила техніки безпеки повинні забезпечувати норми конструкції. При значному подовженні (більше 6 метрів) величина ухилу також зростає. Це дає можливість безперешкодно видаляти велику масу. Розглянуті будівельні матеріали поширені завдяки високій міцності.

Термічне розширення

Полікарбонатні листи можуть змінювати довжину після прогріву. Деформація панелей враховується при монтажі. Не допускається монолітної кріплення деталей без зазору. Лінійне зволоження вимагає залишати порядку 3мм на метр. Це поширюється на довжину і ширину. Також необхідно розрахувати необхідні конструкції і вплив навантажень матеріалу стільниковий полікарбонат.

З'єднання профілями

При з'єднанні листів полікарбонату використовується алюміній з відповідними прокладками. Ущільнювачі не повинні бути хімічними реагентами з полікарбонатом. Тобто конструкція повинна бути максимально безпечна. В областях стику також передбачається дія механічних навантажень. Пил і волога чинять негативний вплив на зовнішній вигляд, тому вживаються відповідні заходи.

Для сумісності рекомендовані наступні матеріали:

  • EPDM (ethylene propylene diene monomer rubber) поліхлоропрен поліетилен
  • PTFE (poly (tetrafluoroethene) or poly (tetrafluoroethylene) або Тефлон)
  • неопрен
  • силікон
  • EPT-герметик

З полікарбонатом не сумісні:

  • PVC (Полівінілхлорид)
  • PVC Nitrile
  • поліуретан

Різка і свердління

Багато будівельні матеріали з полікарбонату широко використовуються для покрівлі та сайдингу. При обробці стільниковий полікарбонат використовує досвід, накопичений для пластиків.

  1. У процесі різання панель повинна лежати на всій площею поверхні на рівному стійкій основі.
  2. Інструмент попередньо повинен бути добре заточений. Це дозволяє уникнути неякісної обробки.
  3. Якщо виконується заготовка для болтів, то отвори висвердлюють з зазором.
  4. При роботі з електричним інструментів до приміщення пред'являються правила техніки безпеки.
  5. Якість матеріалу може постраждати від осколків. У цьому випадку від дії статичної електрики їх охороняє захисна плівка. Виправити ситуацію можна також продувкою стисненим повітрям. Це дозволяє видалити потрапили частки.

Увага! Чи не знімайте маскувальну і захисну плівку на краях до розпилювання, щоб осколки і стружки не затягнувся в порожнині за допомогою статичної електрики. Якщо це все-таки сталося, панель треба потрясти або продути канали стисненим повітрям, щоб максимально очистити їх перед використанням.

Герметизація країв

  1. Герметизація від засмічення дозволяє широко використовувати оздоблювальні матеріали з полікарбонату.

  2. Виконати обклеювання для герметизації можливо тільки по рівному краю.

  3. Неперфорована алюмінієва стрічка закриває верхній край, перфорована нижній.

  4. До стрічок пред'являються вимоги атмосферної і хімічної стійкості. Термін експлуатації повинен відповідати якості полікарбонату.

  5. Перед монтажем профілю по краю слід переконатися в якості стрічки (полікарбонату). Оптимально ділянки повинні побут закриті від попадання води, пилу, комах. У послідовності монтажу обов'язково є заміна стрічки, якщо вона пошкоджена. не залежно від обраного способу монтажу профіль повинен перекривати герметизацію.

Механічна обробка

Висока економічність і якість дозволяє комбінувати багато оздоблювальні матеріали з полікарбонатом. Ці будівельні матеріали підтримують складну механічну обробку. Полікарбонат можна використовувати для художнього оформлення профілів. У цьому випадку можливе застосування верстатів та інструментів для обробки металу, дерева, штампування.

Для отримання складної форми можна використовувати різання, склеювання, фрезерування. Якість обробки і економічність визначається підбором штампів або інструменту. Деталі можуть бути повністю виготовлені повністю з полікарбонату.

Висока міцність і гнучкість забезпечує можливість клепки, з'єднання тиском. Деталі показують міцність і довговічність експлуатації. Залежно від області застосування розглядають кріплення з полікарбонатів або металу.

У першому випадку забезпечується абсолютно безпечний контакт з поверхнею. До використовуваним деталей застосовуються різні характеристики пружності. Можливе об'єднання зварюванням, плавленням, склеюванням.

При свердлінні слід враховувати, що воно несе ослабленні матеріалу. Тому при конструюванні потрібно визначити параметри роботи деталі, що виготовляється. Міцність з'єднання не завжди дає абсолютну працездатність.

Склеювання

Потужні розчинники дозволяють зруйнувати структуру матеріалу. В'язкість вихідного грануляту забезпечує склеювання поверхонь при тиску. Найбільш інтенсивним впливом тут мають метіленхлорід і Етілхлорід. Для склеювання полікарбонатної плівки використовують подібні склади, але з використанням розчинника. Якщо склеювання піддаються різнорідні матеріали (дерево, метал, гума) використовуються спеціалізовані клеї.

У цьому випадку перед склеюванням виробляють спеціальну обробку поверхонь. Для якісного склеювання виконується точний розрахунок складу. Піддавати виріб навантажень можна через 24 години після склеювання.

Як було сказано вище гранулят полікарбонату володіє високою в'язкістю. Ця властивість використовується для приготування клеїв на основі розчину в метиленхлориду. Концентрація 1-8% дає якісний шов. При склеюванні за допомогою розчинника використовується тиск. Для використання лещат виготовляють спеціальні форми деталей. При забезпеченні високої щільності прилягання форми змочують в розчиннику. З урахуванням швидкості випаровування розчинника враховують ступінь тиску в лещатах. З плином часу вона змінюється з посиленням. Загальний час стиснення деталей становить 3-5 хвилин. Міцність з'єднання досягається через 24-48 годин на добу.

Це обмеження стосується спеціалізованим клейових складів. З урахуванням часу випаровування розчинника повне склеювання може досягати декількох тижнів. З урахуванням того, що метод гранулювання широко застосовується у виробництві полімерів технологія склеювання досить широко використовується для поліетилену. Можна також використовувати властивості адгезії розчиненого грануляту для приклеювання до металу. Тут використовуються гальванізовані поверхні. Також цей спосіб застосовується для металів і тканин. Адгезії можна досягти за рахунок слабких розчинів метиленхлориду. Високою міцністю склеювання мають епоксидні смоли.
Їх використовують для гладких поверхонь полікарбонатів і металів.

При з'єднаннях необхідно враховувати можливість температурного подовження. Різні коефіцієнти теплопровідності можуть відбитися на міцності шва і всієї деталі в цілому. До переваг з'єднань з полікарбонату відноситься досить висока швидкість випаровування розчинників. В цьому випадку не потрібно додаткового обігріву для склеювання. Залежно від температурного режиму використовуються різні сполуки. Силіконові і полісульфідні витримують перепади температур -70 + 200С. Поліамідні клеї відрізняє висока швидкість утворення шва - кілька секунд. Тут також необхідно використовувати деякий тиск. До недоліків відноситься чутливість до перепаду температур. Максимально допустима температура експлуатації становить -20 + 100С. За експлуатації їм поступаються неопренові і поліізобутиленові клеї. Зниження ціни позначається на робочій температурі і навантаженнях.

Очищення

При очищенні поверхонь полікарбонат не беруть під сильним впливам. З урахуванням впливу кислот вибираються нейтральні склади. Можливе використання мильних розчинів. Неприпустиме використання абразивів і сильних розчинників. Зайва волога також негативно діє як віск, масла, оліфа. Залишки води видаляються серветкою, жири - слабкими розчинниками. Міцність матеріалу дає можливість використання пароочищення і струменя води під тиском.

Безпека

Слід пам'ятати, що маскувальна плівка володіє малою міцністю. Можливості клейового з'єднання можуть приводити до засмічення. Тому щоб уникнути впливів зовнішнього середовища вона знімається відразу після монтажу. В цьому випадку не застосовуються гострі інструменти. Для економічної роботи з матеріалом забезпечується його нерухомість за рахунок упорів.

Подивитися ціни і замовити

Напишіть ваше питання або коментар...

1000 Залишилось символів


X

Right Click

No right click