Інструкція по збірці теплиці з оцинкованого профілю

Схема сборки теплицы своими руками

 

Загальний вигляд каркаса представлений на малюнку 1. Дуги з елементами 4ВС, 4с умовно не показані (див. схему).

 

 

загальні зауваження по монтажу, складання та встановлення теплиці

 • Деталі встановлюються так, щоб бічні полиці профілю були звернені до покриття. Каркас складається з нумерованих елементів, частина яких виконана збірними з декількох деталей, що мають однаковий номер, але відрізняються індексами.
 • Індекси: до - крайня (по довжині теплиці); з - стикувальна (стик панелей покриття); н - нижня; в - верхня; п - права; л - ліва; напрямок стрілки позначає верх деталі при установці.

 • Термінологія для деталей торців: Ліва сторона - зліва при знаходженні зовні теплиці перед дверима. Права сторона - справа при знаходженні зовні теплиці перед дверима.
 • Деталі поздовжніх елементів № 2 однотипні, але в 10-і деталях (№ 2н) зроблені додаткові отвори для притисків. З цих деталей збираються нижні поздовжні елементи. 4-е деталі (2НС) мають додаткові отвори для кріплення додаткових дуг 5 го та 9 го рядів, до яких кріпитися стикувальний профіль для листів полікарбонату.
 • У 12 деталях дуг (4вк, 4ВС, 4с) зроблені додаткові отвори для притисків. Ці дуги встановлюються по краях теплиці, і в 5-м і 9-м ряді, де проходить стик покриття.
 • Стики деталей виконуються накладенням профілів і скрапленим гвинтами і гайками по 2-м отворів.
 • При складанні будьте обережні, щоб не пошкодити деталі, тому що до остаточного складання вони не мають достатньої жорсткості. Не затягуйте до кінця гвинти, крім сполук між деталями № 1 і № 16. Остаточна затягування гвинтів виробляється після установки теплиця на штатне місце.
 • Роботи з монтажу виробляють двома або трьома вантажниками. Для прискорення робіт рекомендується застосовувати акумуляторний шуруповерт
 • Безпека. Для уникнення травм роботу проводити в нитяних рукавичках.
 • У деяких деталях залишаються вільні отвори, які є наслідком однотипності деталей. Для суміщення отворів в складних стиках використовуйте цвях діаметром 4 мм або борідок з конусним кінцем.

кріплення покриття при монтажі теплиці

1. Для покриття теплиць необхідно 4-е панелі стільникового полікарбонату розміром 6000 мм. х 2100 мм. Стільниковий полікарбонат встановлюється строго певною стороною назовні (до сонця), що має захисний шар. Ця сторона обклеєна захисною плівкою з малюнком, а інша сторона покрита однотонної плівкою. Пакувальну плівку необхідно видалити після попередньої установки вирізаних елементів на каркас, щоб уникнути пошкодження поверхні матеріалу.

2. Спочатку покриваються торці теплиці. Для цього методом накладення окресліть з припуском і виріжте частини торця з таким розташуванням на аркуші. Різання краще виконувати електролобзиком, але можна і ножівкою з дрібним зубом і вузьким полотном.

Инструкция для самостоятельной сборки

 

3.Вирезанние шматки встановіть за місцем притисками. При установці шматків припуск повинен бути по дузі і деталі № 1, а по дверного отвору припуск не потрібен. Отвори для гвинтів виконуються свердлом 4-мм. зсередини теплиці через готові отвори в деталях каркаса. Спочатку, притримуючи шматок покриття, закріпіть його на двох гвинтах, а потім свердлите і закріплюйте по іншим отворів.

4.Підрівняйте ножем шматки покриття по дузі і деталі № 1, а потім закрийте отриманий зріз таким чином, щоб покриття було притиснуто до каркасу.

Инструкция для самостоятельной сборки

 

5. Верх теплиці покривається трьома панелями з вигином їх уздовж внутрішніх ребер. Спочатку до однієї дузі з індексом «С» прикрутите стикувальний профіль для стільникового полікарбонату (в комплект не входить). Вставте в нього середній лист полікарбонату таким чином, щоб протилежний край листа ліг на середину інший дуги з індексом «С» (при необхідності можна його підрізати). Вставивши другий стикувальний профіль і прикрутивши його до дуги з індексом «С» можна монтувати крайні листи полікарбонату. До дуг з індексом «К» полікарбонат кріпиться за допомогою притискної смуги, попередньо просвердливши отвори таким чином, щоб вони співпадали з отворами на дугах.

montaz_4_600_150

 

комплектація теплиці

Каркас теплиці поставляється в трьох упаковках загальною вагою до 55 кг.

 • 1-ий пакет - прямі деталі та інструкція: (1050х100х100);
 • 2-ий пакет - деталі дуг, притиски і комплектуючі (1550х200х100);
 • 3-ий пакет - прямі деталі торців (1250х70х50)

Вимоги за умовами експлуатації: Теплиця в покритому стані розрахована на снігове навантаження до 20 кг. / М. Кв. і вітер швидкістю не більше 20 м. пог. / хв.

монтаж, збірка і установка каркаса теплиці

Монтаж каркаса теплиці слід виконувати поряд з місцем установки теплиці.

Крок 1. Монтаж каркаса теплиці починається зі складання поперечних дуг.

теплица

 

А.) До деталі 4 ВК за допомогою двох гвинтів і гайок М4 приєднуються деталі з індексом 4С (елементи дуг), таким чином, щоб смуга 4ВК була зверху смуги 4С. Елементи 4ВК відрізняються від елементів 4 наявністю отворів для кріплення вертикальних стійок двері 6.

Кожна дуга складається з 3 сегментів.

При складанні елементів дотримується правило 1 .: «подальша деталь знаходиться за попередньої, якщо дивитися зовні теплиці». (Див. Рис. 5)

Елементи 4ВС і 4С відрізняються наявністю додаткових отворів для кріплення полікарбонату. Зібрані дуги рядів 1, 5, 9 і 13, що містять деталі з цими індексами, а для зручності подальшого складання, доцільно відкласти в одну сторону, інші 9 дуг в іншу.

Б.) Аналогічно монтуються інші дуги. Всього 9 шт. (Див. Рис. 2). Для зручності монтажу їх доцільно відкласти в іншу сторону.

Крок 2. Установка поперечних елементів теплиці

теплицы своими руками чертежи

 

МАЛЮНОК 10. Схема торцевих сторін теплиці

А.) До лицьовій стороні у елементу 4ВК знизу кріпиться поздовжній елемент з індексом 2. (ряд № 5 на рис. 3). Середина його з'єднується з наступною дугою другого поперечного ряду (рис. 3). Для того, щоб збирається конструкція стала стійкою, до дуг кріпимо поздовжні елементи 2К з 3 і 7 поздовжнього ряду. Зверніть увагу, що ці елементи мають 2 пари отворів з краю. З'єднання повинні проводитися по другій парі отворів з краю, в іншому випадку виникне перекіс конструкції. (Перша пара отворів з боку лицьової дуги в подальшому буде використана для кріплення деталей торця. Див. Вузол Е). Далі до дуг кріпимо деталі № 2 четвертого і шостого поздовжніх рядів.

Б.) Закріплюємо дугу третього поперечного ряду, і одночасно з нею кріпимо елементи з індексами 2С. (Див. Вузол Б). Вони мають додаткові отвори для установки дуг 5-го і 9 - го поперечного рядів, на яких буде здійснюватися стик листів полікарбонату.

В.) Закріплюємо дугу 4-го ряду строго по середині елементів 2С.

Г.) Поруч кріпимо дугу 5-го поперечного ряду (з елементами 4С). При правильному кріпленні відстань між центрами дуг 1-го і 5-го рядів складе 1950 мм.

Д.) Закріплюємо дугу 6-го ряду і одночасно до деталі 2 кріпимо дугу 7-го ряду.

Е.) Кріпимо дугу 8-го ряду і елементи 2С. Чітко по середині кріпимо дугу 9-го ряду.

Ж.) Зліва від дуги 10 кріпимо дугу 9-го ряду (з елементами 4С). При правильній збірці відстань між дугами 5-го і 9-го ряду складе 2100 мм.

З.) Діючи аналогічно, збираємо все дуги між собою поздовжніми елементами до кінця. Зверніть увагу на установку елементів 2К в 3-м і 7-м поздовжніх рядах - вони кріпляться тільки до другої пари отворів з краю.

Крок 3. Установка вертикальних стійок каркаса теплиці

А.) З'єднуємо елементи поз. 16 ( «якір») з усіма вертикальними стійками 1.

Б.) За допомогою помічників або використовуючи в якості підставок стільці, табуретки, схиляємо теплицю на один бік. (Див. Рис. 7)

В.) Стикуемо вертикальні стійки 1 з деталями 4 так, що б дуги були зверху. Коли всі деталі 1 встановлені, каркас може на них спертися.

Г.) Встановлюємо елементи 2-го поздовжнього ряду згідно послідовності. Найбільш зручно з'єднання починати з наживлення нижнього гвинта, а потім вставляти верхній.

Д.) З'єднуємо вертикальну стійку 1 лицьового торця теплиці з деталлю 2 НК по другій парі отворів (з ближнього краю деталі), і потім збираємо поздовжній ряд 1 з деталей з індексами 2НК, 2 НС, 2Н, 2НС, 2 НК (див. Рис . 7)

Крок 4. Установка вертикальних стійок каркаса теплиці з іншого боку.

 

МАЛЮНОК 2. Схема монтажу поперечних дуг каркаса теплиці

 

montaz_7_600_900

 

МАЛЮНОК 3. Схема монтажу поздовжніх елементів каркаса теплиці

За допомогою помічників підійміть другу сторону теплиці. Всі дії по подальшій збірці аналогічні дії 3. Будьте обережні- до остаточної установки каркас не має необхідної жорсткості і прі не обережних діях може бути деформований.

Крок 5. Складання лицьового боку теплиці.

montaz_8_600_180

 

МАЛЮНОК 12

montaz_9_600_190

 

МАЛЮНОК 13

montaz_10_600_260

 

МАЛЮНОК 17

Заздалегідь акуратно вирівняйте сторони теплиці.

Лицьова сторона. (Рис. 10)

А.) Підставивши табуретку або драбину, закріпіть стійку двері з індексом 6П і 6Л до деталі 4ВК. Зверніть увагу, що для деталей лицьової і тильної частини індекс «П» - означає права (якщо стояти обличчям до входу теплиці), а «Л» - ліва. Подовжите вертикальні стійки з допомогою деталей 5 і 5Л, попередньо пригвинтивши до них «якоря» 16 (рис. 8).

Б.) Закріпіть деталі №3. Зверніть увагу, що вони кріпляться за вертикальними стійками. (Див. Вузол Д, вузол В).

В.) Відпустіть гвинти кріплення поперечки 2НК до стійки 1. У першу пару отворів з краю вставте гвинти і з'єднайте деталь 2НК з деталлю 7. Після затягування гайок приєднаєте 2 НК назад до 1 (див. Вузол Г). Приєднання другий кінець елемента 7 до вертикальної стійки дверей 5.

Г.) Ці ж операції повторіть для іншої сторони дверного отвору.

Д.) Відключіть або послабити з'єднання деталей 2К і 4. У першу пару отворів від краю вставте гвинти і закріпіть розкіс 8 (рис. 9). Приєднайте назад 2К до 4 (див. Вузол Е). Кінець розкоса закріпіть за деталі 5 і 7, так щоб він знаходився за ними (див. Вузол Д).

Е.) Прикріпіть деталь 9.

Ж.) Операції Д і Е повторіть з іншого боку отвору.

Крок 6. Складання тильної сторони теплиці.

Однакова з дотриманням індексів вертикальних деталей. (Рим. 10).

Крок 7. Складання дверей і кватирок при монтажі теплиці Рис 15, 16.

Збірка дверей теплиці

А.) З'єднайте між собою вертикальні елементи дверей 10 Л і 10 П поперечними деталями 11. (полки оцинкованого профілю звернені до вас обличчям, деталі 11 кріпляться за деталямі10). Зверніть увагу, що деталь 10Л має отвори для завіс.

Б.) Встановіть розкоси 12 - з кожного кінця вони кріпляться одним отвором за деталь 10, іншим за деталь 11. При необхідності скористайтеся цвяхом для установки співвісності отворів.

В.) проміряти діагоналі дверей рулеткою. Переміщенням елементів добийтеся їх рівності - в цьому випадку двері матиме найбільш правильну геометричну форму.

Г.) Контролюючи довжини діагоналей, перевірте остаточне затягування гвинтів і гайок. Д.) Закріпіть петлі на деталь 10Л, таким чином, щоб завіса перебувала зовні двері (див. Вузол Ж).

Е.) Діючи аналогічним чином, зберіть другі двері.

Ж.) За допомогою помічника прикріпіть двері до вертикальної стійки торця теплиці (петля кріпиться зовні двері).

Для зручності монтажу теплиці рекомендується розпаковувати пачки деталей в міру необхідності - спочатку все з індексом 4, потім 2, потім 1 і 16 і т.д. в порядку черговості дій. Це запобіжить плутанину в елементах і знизити ймовірність їх випадкового пошкодження.

Збірка кватирок теплиці

А.) Зберіть між собою деталі 13 і 14, таким чином, що б елемент 13 був за дверима 14.

Б.) Встановіть завіси (зовні кватирки). На кватирках модернізованого зразка завіси кріпляться до елементу 13 В, і вісь повороту кватирки - в горизонтальній площині. На кватирках стандартного зразка завіси кріпляться до деталі 14, і відповідно вісь повороту вертикальна.

В.) Аналогічно зберіть наступну кватирку.

Г.) Встановіть кватирки на місце. Завіси кріпляться зовні верхньої деталі 3В для модернізованого зразка, і зовні стійки 6Л для стандартного.

Крок 8. Установка теплиці на постійне місце.

На обраному місці установки теплиці необхідно прокапали траншею по периметру каркаса на глибину багнета лопати. Перевірте шнуром рівність діагоналей траншеї. Встановіть теплицю в траншею. Загальна осаду теплиці в грунт робиться такий, щоб нижні деталі 3 дверного отвору стосувалися ґрунту. Знову перевірте шнуром рівність діагоналей каркаса і скоректуйте положення його кутів.

Вирівняйте каркас шляхом підсипання або поглиблення траншеї, щоб поздовжні елементи були прямолінійними, горизонтальними і паралельними між собою, і щоб дуги були рівними, побачивши з боку. Контроль за орієнтацією деталей найбільш точно здійснювати за допомогою будівельного рівня. Проведіть остаточну затяжку всіх гвинтів.

Крок 9. Монтаж покриття теплиці

1. Для покриття теплиці необхідні 4 панелі стільникового полікарбонату розміром 2100 х 6000 мм., Товщиною 4 мм. (Або 6 мм.) Стільниковий полікарбонат встановлюється строго певною стороною назовні (до Сонця), що має захисний шар.
Ця сторона обклеєна пакувальної плівкою з малюнком, а інша сторона - покрита однотонної плівкою. Пакувальну плівку необхідно видалити тільки після попередньої установки вирізаних елементів на каркас, щоб уникнути пошкодження поверхні матеріалу. При використанні стикувальних профілів їх треба купувати на розмір більше. Наприклад для полікарбонату 4 мм. добре підходить профіль від 6 мм. полікарбонату. Можна заощадити на стикувальних профілях і змонтувати полікарбонат внахлест, для цього лягає на каркас середній лист потім на нього лягають внахлест крайні і затискаються притисками.

2. Спочатку покриваються торці теплиці. Для цього:

2.1. Згідно викрійці на рис. №11 розпускається один лист полікарбонату.

2.2. Заготівля сегмента приставляється до торця зібраного і встановленого за рівнем каркаса, і за допомогою маркера з припуском близько 1 см. Обводяться контури деталей. Цю операцію проводите з помічниками.

2.3. Виріжте деталі акуратно по контурах. Найбільш зручно це робити за допомогою інструменту з пилою з дрібним зубом. Також можливо вирізати деталі за допомогою ножівки з дрібним зубом, однак це потребує багато часу. Будьте обережні при операціях з полікарбонатом.

2.4 У місцях утворення щілин, між дверима, кватиркою, і каркасом рекомендується між полікарбонатом і профілем вставляти смужки поліетиленової плівки.

3.1. Вирізані шматки покриття встановіть попередньо за місцем притисками. Притискачі встановлюються таким чином, як показано на рис. № 12 і малюнку № 15.
При установці стільникових панелей торця припуск розміром 2-3 мм. повинен бути залишений по дузі і деталі №1. По деталях дверного отвору і кватирок припуск не потрібно. Отвори для гвинтів виконуються свердлом 4-мм. зсередини теплиці через готові отвори в деталях каркаса. Спочатку, притримуючи шматок покриття, закріпіть його на двох гвинтах, а потім свердлите і закріплюйте по іншим отворів.

3.2. При необхідності акуратно підрівняйте ножем або лобзиком шматки покриття по дузі і деталі №1, а потім закрийте отриманий зріз скотчем таким чином, щоб покриття було притиснуто до каркасу. Рис №12. 3.3. Закріпіть торцеві панелі покриття з іншого боку теплиці. 4. Монтаж верху теплиці
Верх теплиці покривається трьома панелями полікарбонату з вигином їх уздовж внутрішніх ребер. При наявності заводського захисного скотча на торцях, його рекомендується зняти, і обклеїти торці заново, або придбати заводський торцевої профіль.

Спочатку до однієї дузі з індексом «С» прикрутите стикувальний профіль для стільникового полікарбонат (в комплект не входить). Вставте в нього середній лист полікарбонату таким чином, щоб протилежний край листа ліг на середину інший дуги з індексом «С» (при необхідності можна його підрізати).
Вставте другий стикувальний профіль і прикрутивши його до дуги з індексом «С» можна монтувати крайні листи полікарбонату. До дуг з індексом «К» полікарбонат кріпиться за допомогою притискної смуги, попередньо просвердливши отвори таким чином, що б вони збігалися з отворами в дугах.

Ви можете придбати у нас з доставкою по Україні як готові теплиці з оцинковки , так і комплектуючі: каркаси, полікарбонат....

Напишіть ваше питання або коментар...

1000 Залишилось символів


X

Right Click

No right click