Штучне освітлення теплиць

Важливим фактором гарного врожаю є світло. Саме завдяки світлу рослини отримують необхідне для свого зростання тепло, яке прямо пропорційно залежить від кількості світла: коли дні стають довшими, з'являється більше світла - зростання рослин прискорюється, і навпаки. Але, на жаль, природного світла буває не завжди достатньо, ось тоді і виникає питання - яким же з видів освітлення в теплиці віддати перевагу?

Освещение растений
 

Перш ніж вибрати якийсь із доступних видів освітлення, потрібно врахувати той фактор, що практично будь-який вид рослини потребує 12-15 годинному освітленні, і коли тривалість дня зменшується до 10 годин, рослини ростуть дуже повільно. Але рослинам не потрібен і цілодобовий світло, у них так само повинен бути режим нічного спокою (близько 6 годин). При цьому дуже важливо, щоб штучне світло «надходив» в теплицю розсіяно, а не прямим пучком світла. Також при підборі конкретного випадку освітлення слід врахувати, що кожна з вирощуваних культур потребує певного світловому освітленні. Наприклад, для вирощування огірків спочатку потрібно цілодобове штучне освітлення, яке зводиться до мінімуму в процесі росту культури; помідори ж вимагають потужного освітлення (мінімум 14 годин світлового дня).

Учені вже кілька десятків років намагаються вдосконалити свої напрацювання в галузі штучного освітлення рослин, придумуючи все нові методи для освітлення теплиць. Але часто «ідеальне освітлення» не дає настільки позитивний ефект, як очікується: рослини не отримують ультрафіолет у повній мірі, що позначається на їх якості і смаку. Але ж так хочеться, щоб овочі, зібрані в своїй теплиці, радували натуральним ароматом. У світі не існує такої ідеальної лампи, яка б замінила рослинам сонячне світло, але деякі розробки все-таки не повинні залишитися непоміченими.

Види штучного освітлення в теплиці:

 Освещение в теплице- ртутні лампи високого тиску (гріються надзвичайно швидко, підвищено випромінюють ультрафіолет);

 - лампи розжарювання (величезна витрата енергії, при тривалому впливі рослини можуть отримати опік);

 - люмінесцентні лампи (недорогі, довговічні);

 - натрієві лампи (економічні, добре замінюють сонячне світло, але слабенькі для вегетативного процесу зростання);

 - металогалогенні лампи (підходять для тепличного освітлення, але практично у всіх є обмежувач по положенню горіння, також не довговічні і дуже дорогі);

 - світлодіодні лампи для рослин (кращі на даний час, дуже економічні в споживанні електроенергії, є можливість підсвічувати рослини «потрібним» світлом).

Освітлення люмінесцентними лампами

Люмінесцентні лампи мають високий рівень світловіддачі, здатні випромінювати практично весь світловий спектр, який необхідний для нормального росту і розвитку рослин. Такі фітолампи бувають холодного білого кольору, теплого білого кольору і лампи природного світла. Досвідчені садівники-городники комбінують люмінесцентні лампи різних кольорів, щоб отримати правильне освітлення в теплиці. Освітлення люмінесцентними лампами має ряд переваг: лампи коштують недорого, для їх роботи не потрібно багато електроенергії, вони не нагріваються.

Світлодіодні лампи для рослин

Ledлампи для рослин - новий етап розвитку штучного освітлення, адже світлодіоди дають можливість змінювати світ. Якщо раніше всі вчені зійшлися на єдиній думці, що для рослин потрібен тільки білий світ, то з часом їх думку довелося спростувати. В результаті численних досліджень було доведено, що джерелом фотосинтезу у рослин є червоне світло, без синього кольору не обійтися під час активного росту рослин. Тому саме завдяки світлодіодним лампам в теплиці є можливість використовувати різні спектри світла. Підбираючи такий тип освітлення для своєї теплиці, Підбираючи такий тип освітлення для своєї теплиці, Ви можете самі скорегувати необхідні Вам кольори світлодіодів, щоб домогтися максимального ефекту.

Завдяки світлодіодним лампам можна варіювати рівень освітленості в теплиці, змінювати яскравість, адже природне освітлення змінює свій характер в залежності від пори року або доби. Протягом роботи світлодіоди не нагріваються, а значить, Ви можете не хвилюватися про скачках температури повітря або вологості в теплиці. Слід зазначити, що світлодіодні лампи для освітлення теплиць коштують недешево, але завдяки низькому споживанню електроенергії вони швидко окупаються.

Автоматичне освітлення

Як світлодіодні, так і люмінесцентні фітосвітильники мають свої датчики, які дозволяють повністю автоматизувати систему освітлення в теплиці, враховуючи особливість розміщення теплиці, типи вирощуваних культур, довжину світлового дня і т.д..

Розрахунок і монтаж

Монтаж освещения в теплицеЯкщо Ви хочете добитися високих показників врожаю, не хочете переплачувати за споживання електроенергії в теплиці - тоді вибирайте люмінесцентне або світлодіодне освітлення. Придбати лампи для штучного освітлення Ви можете у нас. Наша компанія надає послуги з продажу, установці або монтажі ламп. Ми допоможемо правильно розрахувати потужність і необхідну кількість ламп для досвічування розсади, квітів та інших культур. Встановивши світлодіодне освітлення в теплиці сьогодні, вже завтра Ви помітите позитивний результат.

Напишіть ваше питання або коментар...

Катерина
Доброго дня!
Підскажіть, будь ласка, які ви можете порекомедувати світильники для теплиці/зимового саду 10 км2, а також ціну.
Дякую!

0
GT Concept
Доброго дня! У нас спеціальні натрієві лампи та плафони для вуличного застосування
0

1000 Залишилось символів


X

Right Click

No right click